דיאטת HCG

על דיאטת ה- HCG אמליץ אך ורק לאנשים בעלי עודף משקל נכבד ועם ערכים גבוהים של סוכר ושומנים בדם,

כאשר בסיומה של הדיאטה יצא המטופל עם כלים והנחיות לקיום אורח חיים בריא ושלם.

רקע:

השמנת יתר היא הפרעה בתפקוד מנגנוני ויסות. הסובלים מהפרעה זו ישמינו גם אם יאכלו מעט. מידת ההשמנה תלויה בחומרת ההפרעה.

שלושת סוגי השומן בגוף:

1. השומן המבני: שומן הממלא חללים שבין האברים, משמש כחומר מילוי ותמיכה, משמש כמגן אלסטי לאיברים וכלי דם. שומר על העור מתוח וחלק.

2. מאגר זמין: לשומן ערך קלורי רב כך שניתן לאגור בנפח קטן יחסית אנרגיה רבה. שומן זה משמש כמאגר אנרגיה בעת הצורך בכך.

3. שומן היתר: זהו מאגר שומן, שבשונה מקודמיו אינו רגיל. שומן זה מהווה גם הוא מאגר אנרגיה פוטניציאלי, אך בשונה מהקודמים הוא אינו זמין לגוף במצבי חירום שקשורים לחוסר בתזונה. שומן היתר כביכול מופקד במקום אחר ולא נשמר ב"חשבון עובר ושב" זמין כמו השומנים הרגילים.

כשאדם מנסה לרזות על ידי הרעבה עצמית, הוא יאבד את מאגרי השומן הרגילים, הזמינים. לאחר שיתכלו יתחיל הגוף בפירוק השומן המבני. רק לאחר מכן יפרק הגוף את העתודות הלא זמינות. בשלב זה ירגיש האדם חלש ומורעב ובדרך כלל יפסיק את מאמציו לרזות, מה גם שבשל אובדן השומן המבני יראה האדם כחוש ותשוש, העור מתקמט ונראה כאילו העור מזדקן. זאת בשעה שהבטן, מותניים, ירכיים והזרועות כמעט ואינם מצטמצמים. חוויה מתסכלת ומדכאת.

תסמונת פרוהליך:

תסמונת זו קשורה להשמנת יתר של זכרים ומלווה בעיכוב בהתפתחותם המינית. התסמונת אובחנה על ידי פרוהליך אצל ילדים, אשר בשל גידולים בבלוטת המוח הקידמית (תלמוס, חלק ממוח הביניים) פיתחו השמנת יתר, מבנה גוף נשי ועיכוב בהתפתחות איברי המין ובלוטות המין. נמצא כי מתן חומר בשם: HCG - HUMAN CHONIONICGONADOTOPHIN ,זהו הורמון שמופרש בזמן היריון ,לילדי תסמונת פרוהליך הביא להחלמתם. בלוטות המין שלהם התפתחו וכן התיאבון הרעבתני נרגע וחל שינוי במבנה הגוף ובחלוקת השומן אצלם. גם בלי השינוי במשקלם, חלה ירידה משמעותית בהיקף האגן. העובדה שתסמונת פרוהליך נובעת מפגיעה בתלמוס ומכאן גורמת להשמנת יתר וכי טיפול ב- HCG יכול להביא לריפוי, הביאה לפריצת דרך ביכולת לטפל בהפרעת השמנת היתר במקורה בתלמוס.

HCG

זהו הורמון המיוצר על ידי השלייה ובעבר חשבו שאיברי המטרה שלו הם בלוטות המין. HCG מיוצר גם בבלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה) אצל זכרים ונקבות. הוא מאפשר את התפתחות ההיריון ע"י שמירה על הגופיף הצהוב בשחלה. הגופיף הצבהוב גורם להפרשת פרוגסטרון מוגברת וזו חשובה ליצירת שכבה עבה של כלי דם ברחם המזינה בהמשך את העובר. HCG מאפשר גם את עיגון העובר הראשוני ברירית הרחם. מסתבר שהפעילות האמיתית של HCG היא פתיחה לשימוש של מאגרי השומן העודף לצרכי העובר. נראה כי הריון הינו מצב ייחודי, המאפשר פירוק של מאגרי השומן העודף. השליטה על מנגנון זה נמצאת במוח הביניים ומי שמיידע את מוח הביניים לפתוח את השומן הוא ההורמון HCG.

לאחר ההצלחה עם הסובלים מתסמונת פרוהליך נותר לנסות את הטיפול על צורות אחרות של השמנת יתר. לאחר טיפול במאות נבדקים עם השמנת יתר גילו כי במקביל להרזיה, רוב המטופלים התלוננו על כי שתי ארוחות של כ- 250 קלוריות כל אחת היו יותר מכדי יכולתם לאכול וכל הזמן היתה להם תחושה כאילו בדיוק סיימו לאכול ארוחה גדולה.

השיטה:

טיפול בהשמנת יתר באמצעות שיטת ה- HCG והדיאטה, הוא למעשה טיפול באחד האיברים המורכבים בגוף. האיזון התפקודי של מוח הביניים הוא עדין מאד. בהשמנת יתר, איזון זה לוקה בחסר וניתן להשיבו לתפקוד תקין אם משתמשים במדויק בטכניקה מאד מובנית.

מתן HCG בלבד אינו משפיע על המשקל. הוא אומנם פותח את מאגרי השומן, אך יש צורך להוציא את השומן ממאגרים וזאת ניתן לעשות על ידי תזונה קפדנית של 500 קלוריות ליום. בנוסף, יש צורך לגבות את הגוף בתוספים מתאימים למניעת חסרים ולצורך טיהור הרעלים המשתחררים ממאגרי השומן העודף.

כל שינוי או סטייה מהוראות הדיאטה יכול להביא לתוצאה הפוכה, על כן מאד חשוב שהדיאטה תיעשה בפיקוח של איש מקצוע ותלווה במעקב צמוד. 

 

מהלך הטיפול- השיטה:

הדיאטה מונה חמישה שלבים:

שלב ראשון - הכנת הגוף לדיאטה - יומיים

שלב שני - שלב הדיאטה - בין 23 יום ל- 40 יום - יורדים בין 7 ק"ג ל- 15 ק"ג - שלב בו לוקחים את  תרסיס ה- HCG  שמבוסס על שלוש אצות 3 פעמים ביום מתחת ללשון , רבע שעה לפני האוכל, ואוכלים תפריט דל מאד בקלוריות, בין 500-800 קלוריות ביו ודל בשומנים ופחמימות. המטרה של התרסיס הינה להפוך את השומן העודף לשומן זמין לאנרגיה ועל ידי כך הגוף אינו מורעב וזאת למרות התפריט דל הקלוריות. בדיאטה מרגישים טוב, מלאי אנרגיה ומראה העור משתפר. במקביל לוקחים תוספים שעוזרים לניקוי הגוף מרעלים ויוצרים גיבוי על מנת שלא ייווצרו חסכים כלשהם לגוף במהלך השלב השני.

שלב 3 - שלב החזרת השומנים הבריאים - 20 יום

שלב 4 - שלב החזרת הפחמימות - 20 יום

שלב 5 - בניית תפריט בריא לאורח חיים, הדרכה לתזונה בריאה ונכונה

ניתן לחזור על התהליך כמה פעמים במידה ורוצים לרזות ביותר מ- 15 ק"ג. התכנית נבנית בהתאם ליעדים שנקבעים מראש. בתכנית המטופל נדרש להישקל כל יום ולנהל יומן תזונה יומי, על מנת להפיק לקחים ולהבין איך כל מזון משפיע על חילוף החומרים שלו, מה עוזר לחילוף החומרים ומה מעכב.  בכל שבוע, עושים סיכום ורואים כמה ירדתי השבוע הן מבחינת הקפים והן מבחינת משקל, מדדי שומן ו - BMI.

 

ליישום הדיאטה, ניתן ליצור קשר:

054-4560035

ד"ר עדי גולדנברג - ריפוי טבעי

נטורופתית N.D