נטורופתיה - רפואה טבעית

מה מיוחד בנטורופתיה?

הנטורופתיה הינה שיטת טיפול הרואה את האדם כמכלול של גוף ונפש, כאשר בין השניים ישנם יחסי גומלין והם תלויים אחד בשני. כאשר הגוף פגוע, הנפש סובלת וכאשר הנפש פגועה הגוף סובל. לפיכך, על מנת לחיות בהרמוניה ובבריאות מיטבית עלינו לטפל בשני המימדים: הרוחני והפיזי ולדאוג לתחזק את שניהם היטב.

הנטורופתיה הינה גישה הוליסטית הכוללת ידע מדעי עדכני עם רפואה טבעית ומסורתית. תפקיד הנטורופתיה לעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף כדי שהחולה יצליח להתגבר על המחלה באמצעות טיפולים טבעיים לנפש ולגוף כגון: טכניקות מגע, תזונה נכונה, שיטות טיהור וניקוי מרעלים, תוספי מזון, צמחי מרפא, פרחי באך, פעילות גופנית, טכניקות להפגת מתחים, יוגה, מדיטציה ועוד.

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת במחלות כאשר לכל מחלה פרוטוקול טיפול ספציפי. הרפואה הנטורופתית מטפלת באדם. ד"ר עדי גולדנברג מתאימה את הטיפול הנטורופתי לאדם באופן ספציפי. ניקח לדוגמא שני אנשים החולים באותה מחלה, האחד מתפקד כרגיל עם המחלה והשני אינו מצליח לתפקד עם אותה מחלה. האם נכון לטפל בשני אנשים אילו על פי אותו פרוטוקול טיפולי? תפקיד הנטורופת לראות את השלמות האורגנית המרכיבה את האדם ולבחון את מכלול הגורמים הפיזיולוגיים, הפסיכולוגיים, הסביבתיים, החברתיים, הנפשיים ואורח החיים המשפיעים כולם על בריאותו.  זאת על מנת ללמוד מהם על הגורם האמיתי למחלה ולא לטפל בסימפטומים בלבד.

הנטורופתיה זו שיטה המביאה את האדם לפעול למען רווחתו, הנטורופתיה מעודדת את המטופלים להיות שותפים פעילים בתהליך הריפוי תוך פיתוח תהליכי מודעות ולקיחת אחריות אישית.

מטרת הנטורופתיה:

מטרת הנטורופתיה  לגרום לאדם להקשיב מחדש לגופו ולצרכיו האמיתיים ולסייע לו בשינויים שעליו לסגל בדרכו לבריאות ואיכות חיים. שינוי דפוסים והרגלים אינו דבר פשוט, אך כאשר הוא נעשה תוך מודעות והבנה ומלווה בתמיכה לאורך הדרך הוא מצליח והתוצאות מרחיקות לכת.

לחץ כאן ליצירת קשר לחיים בריאים, שלמים ומאוזנים

 

ד"ר עדי גולדנברג - ריפוי טבעי

נטורופתית - N.D

054-4560035