קנדידה - המגיפה של שנות ה- 2000

מהי קנדידה

קנדידה היא פטריית שמר שעקב זיהום סביבתי והשפעות שונות של אורח החיים המודרני יכולה להופיע בחלק גדול האכולוסייה. הימצאותה של הקנדידה מצביעה על חולשה או הפרעה עמוקה יותר העלולה לפגע בבריאותינו.

הימצאות קנדידה בריכוז גבוה יכולה בסופו של דבר להביא למחלות רבות ולתופעות שונות. בגרמניה, בה נהוגה בדיקת הקנדידה, מדברים על יותר מ- 20 מיליון איש הסובלים מזיהום פטרייתי. בישראל, למרות המודעות הגדולה לנושא, קיים עדיין הרבה עירפול בנוגע לקנדידה.

קנדידיאזיס היא מחלה המוכרת לא רק ברפואה הטבעית והמשלימה, יותר ויותר מרפאים מכירים בכך שמאחורי מגוון עצום של תסמינים גופניים ונפשיים שעד כה לא נודע מקורם, מסתתרת פטרייה ששמה - קנדידה אלביקנס.

הסימנים להימצאות אפשרית של הפטרייה:

-עייפות

-חוסר אנרגיה

-תשישות גם לאחר שינה

- נדודי שינה

- טישטוש

-תחושת חולי

- דחף בלתי נשלט לאכילת דברי מתיקה או מאפה

- כאבי ראש ומיגרנות

- גרד בנרתיק

- מיעוט ברזל

- נשירת זיער

- עיגולים שחורים מתחת לעיניים

- אלרגיה לאלכוהול

- קושי לרזות

- עצירות

- אלרגיות וגירודים

- כאבי בטן

- בטן נפוחה

- אקזמה

- פטרת ציפורניים, רגליים וקרקפת

- בעיות חניכיים

- בעיות פרקים

- שיעול כרוני, בונכיטיס

- חולשת שרירים

- ילדים: היפראקטיביות, עצבנות, קשיי ריכוז

- נשים: בעיות פוריות, חוסר איזון הורמונלי, הפרשות מהנרתיק, גירוד, דלקות בנרתיק, דלקות שתן חוזרות     ונישנות, בעיות מחזור

- גברים: דלקות בבלוטת הערמונית, אובדן התשוקה המינית, חוסר אונות, ירידה באיכות הזרע

- דכאון, חוסר שקט פנימי, מצבי רוח מתחלפים

איבחון:

במידה ומצאת יותר מחמישה או שישה סימנים מאילו שנמנו, קיים חשד סביר שמדבר בזיהום פטרייתי. רק בדיקת מעבדתית מוסמכת יכולה לאמת חשד זה.
איבחון נכון הוא תנאי לטיפול מוצלח. בדיקות דם ומעיים שגרתיות אינן מראות על זיהום פטרייתי ובכך נמנע מחולים רבים טיפול הולם שיחזיר להם את בריאותם ואיכות חייהם. הדרך הבטוחה ביותר לגילוי הקנדידה היא בדיקת מעבדתית מכוונת המוכיחה או שוללת זיהום פטרייתי.

טיפול בקנדידה:

כל זיהום פטרייתי חייב להיות מטופל בידי מרפא מקצועי שיבנה את הטיפול בהתאם לרמת המצאות הפטרייה ולבעיות הספציפיות של המטופל.

הטיפול בקנדידה כולל שינוי תזונתי שבעצם מהווה גמילה מסוכרים ופחמימות ומלווה בתוספי מזון שהם ספציפים לאיזון פלורת המעיים, לחידוש ולריפוי ריריות המעיים, ולזירוז טיהור הגוף מהקנדידה.

במידה ואתם חושדים בהימצאות קנדידה, אשמח לעזור.

לקביעת פגישה, צור קשר:

054-4560035

עדי גולדנברג - ריפוי טבעי

נטורופתית N.D

adi.naturemed@gmail.com