פרחי באך

שילוב פרחי באך בטיפול הנטורופתי 

הטיפול בפרחי באך, הינו חלק בלתי נפרד מהטיפול הנטורופתי ומהווה כלי עזר משמעותי בהתמודדות עם החולי ובהבראה. אני משתדלת לטפל ברב מטופלי  על ידי תמציות של פרחי באך שעוזרות להם בתהליך הריפוי.

ד"ר באך היה רופא, בקטריולוג והומיאופט. הוא האמין שהמפתח לריפוי הטבעי נמצא בעולם הצומח. הרעיון של באך היה שמחלה מתחילה בנפש. הוא הכיר בכך שמתח ממושך מחליש את מערכת החיסון ואז הגוף עלול להיות טרף לזיהומים או מחלות. 

בנוסף, התייחסותו של האדם למצב הרגשי, משפיעה על חומרת המחלה ועל הזמן הנדרש לאותו אדם להבריא ממנה. על פי שיטתו, יש לטפל באופן שונה באנשים הסובלים מאותה מחלה, אך יש להם טבע ומזג שונה. באך טען שאין להתייחס למחלה אלא לאישיות האדם הנמצא במצוקה. וזהו גם אחד העקרונות העומדים בבסיס הנטורופתיה.  לפי התיאוריה שלו מחלה הינה גיבוש של מצב רגשי של האדם.  

7 קטגוריות ראשיות לפרחים:

באך מצא 38 פרחים אשר תמציתם מהווה את היסוד לריפוי. הוא חילק את הפרחים ל- 7 קטגוריות ראשיות:

  1. אנשים הסובלים מפחד.
  2. אנשים הסובלים מחוסר וודאות.
  3. אנשים שאינם מגלים התעניינות בהווה.
  4. אנשים הסובלים מבדידות.
  5. אנשים הסובלים  מייאוש ודכדוך.
  6. אנשים הרגישים להשפעות ורעיונות.
  7. אנשים שנתונים ליתר דאגה למצבם של אחרים.

 על פי באך, תמציות הפרחים לא מטפלות בצדדים הפיזיים של המחלות עצמן, אלא בעקיפין, דרך הצד האנרגטי והרגשי. באך גילה קשר בין מצבים רגשיים של אנשים לבין תמונת סימפטומים. בכל אדם יש את כל המצבים הרגשיים - 38 הפרחים של באך. כאשר נמצאים בהרמוניה, אין חיכוך ואין רגשות שצפים, כאשר יש חסימות או חסרים נראה בעיות רפואיות כמו אנמיה, כאב וכדומה. הוא האמין כי צמח מרפא אמיתי מאזן מצב של חוסר הרמוניה בהיבטים נפשיים ורוחניים. כלומר: עולם הצומח יש בו יכולת לאזן אותנו ולהביא לריפוי.

 

 ליצירת קשר:

עדי גולדנברג  - ריפוי טבעי

נטורופתית N.D 

 054-4560035

adi.naturemed@gmail.com