רפלקסולוגיה

  טיפול רפלקסולוגי

  הרפלקסולוגיה מבוססת על פיתוח של מומחה אמריקני לאף אוזן גרון, ד"ר פיצג'רלד, אשר החיה ידע עתיק זה ופיתח אותו לשיטה עצמאית. אדם נוסף שאחראי לקידום שיטה זו היתה יוניס אינגהם, מעסה אמריקאית, אשר במשך שנות המחקר וההתמחות שלה, שהיו מבוססות על עבודתו של ד"ר פיצג'רלד ואחרים היא חיזקה את הקשרים הקיימים בין אזורי הגוף השונים. היא הסיקה שדרך נקודות הלחיצה בכפות הרגליים ניתן להשפיע על כל הגוף.

  ד"ר פיצג'רלד הבחין, במהלך עבודתו, שהחולים שלו הגיבו בדרכים שונות לניתוחי אף אוזן וגרון. בעוד כמה מהם סבלו מכאב רב, אחרים סבלו הרבה פחות. הוא גילה שמי שסבלו פחות כאב, לחצו על נקודות מסוימות בגוף שלהם לפני הניתוח ובכך הובילו לפחות כאב גם במשך הניתוח וגם לאחריו. הוא חקר את האזורים, אשר בעקבות לחץ גרמו לתחושה קהה או להפחתת כאב בחלקי הגוף. הוא גילה שהגוף האנושי יכול להתחלק לעשרה קטעים שווים. חמישה לאורכו, מהראש ועד כפות הרגליים. קטעים אלה כוללים את פני השטח ואת הגוף שמתחת. בעזרת לחיצה על חלקים מסוימים של אזור אחד אפשר להשפיע על חלקים אחרים של הגוף, ולחיצה על אזורים שונים יכולה להצטרף לחיזוק ההשפעה. בדרך תת הכרתית ואוטומטית הרבה אנשים מקלים את כאבם בעזרת שימוש בלחץ.

  לפי שיטה זו כפות הרגלים אינן רק חלק של הגוף. הן משקפות את כל הגוף כמו ראי וטיפול בכפות הרגליים משפיע על הגוף כולו. כל אזורי הגוף מסתיימים בכפות הרגליים, והן בדרך כלל החלק הרגיש ביותר של אזורי הגוף. מכיוון שהן מוגנות רוב הזמן בגרביים ובנעליים, הן רגישות במיוחד למגע. כפות הרגליים מהוות בסיס עצמאי לטיפול. על ידי מגע באזורים מסוימים ובנקודות מסוימות בכף הרגל, ניתן להשפיע על כלל מערכות הגוף.

  רפלקסולוגיה כשיטת אבחון

  הרפלקסולוגיה אינה רק שיטת טיפול, אלא גם שיטת אבחון. בעזרת אבחון על פי כף הרגל ניתן לאתר בעיות ומחלות ולהפנות לטיפול מתאים. לכל מאפיין של כף הרגל יש משמעות: מצבע הרגל, המבנה שלה, צורת הבהונות, ועד לקווי המתאר שעל פני הרגל, צורת הציפורניים והלחות של כף הרגל.

  כרפלקסולוגית אני מטפלת ועוזרת במגוון רחב של בעיות: בעיות במערכת העיכול כגון: מחלת הקרוהן ומחלת הקוליטיס,  בעיות הורמונאליות כגון: חוסר איזון הורמונאלי ובעיות פריון, לחץ, מתח ונדודי שינה, מערכת חיסונית חלשה, בעיות במערכת הנשימה כגון קוצר נשימה ועוד הרשימה ארוכה. הרפלקסולוגיה יכולה להקל על הסימפטומים של מחלה בעת התקף ועוזרת מאוד במניעה ובריפוי.

  ליצירת קשר:

  עדי גולדנברג - ריפוי טבעי

  נטורופתית N.D.

  054-4560035

  adi.naturemed@gmail.com