תזונה נכונה

תזונה נכונה וטבעית

תזונה נכונה היא תזונה המספקת לאדם את כל מרכיבי המזון השונים המשמשים לו כחומרי בנייה ואנרגיה, המזינים את התהליכים הכימיים המתרחשים בו והתורמים לתפקוד בריא של הגוף. לשם כך, עלינו לשמור על תפריט יומי בריא ומאוזן שיכלול את כל המרכיבים שגופינו זקוק להם: חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. המזון שאנו מכניסים לגופינו יכול להבריא אותנו וזאת משום שגוף האדם נועד להתקיים על רכיבים תזונתיים.

הטיפול התזונתי הנטורופתי מבוסס על העיקרון ש"כמה שיותר קרוב לטבע יותר טוב" ועל כן יכלול לרב הימנעות ממזונות מטוגנים, משומרים ומעובדים ומעבר למזונות טריים ואורגניים ככל האפשר, אכילת פחמימות מורכבות, אכילת הרבה מזון שמכיל סיבים תזונתיים, כלומר: צריכה מוגברת של פירות וירקות, בעיקר ירקות ירוקים,  אכילת שומנים בריאים מהצומח וחלבונים בריאים מהצומח. לעתים בהתאם לבעיה, הטיפול התזונתי יכלול גם הימנעות ממזונות אלרגניים, הימנעות מסוכרים, קפה ואלכוהול, שתיית מיצים ירוקים, בחירה בצירופי מזון מסוימים, ותהליך של טיהור רעלים מהגוף.

תזונה כאורח חיים

הטיפול התזונתי יכול לעזור במצבי חולי רבים ומגוונים: באסתמה, אקזמה, בעיות לב, דיכאון, חרדה, אלצהיימר והפרעות בזיכרון, סכרת, איזון הורמונלי, הפרעות קשב וריכוז וכן הלאה.

אני רואה בטיפול זה חינוך לאורח חיים בריא ובעיקר אמצעי למניעת מחלות. חשוב לי לסגל למטופלי הרגלים בריאים וללוות אותם בדרך זו וזאת על מנת לאפשר לגוף לממש את פוטנציאל החיות והבריאות הגלום בו. אנחנו מה שאנחנו אוכלים. וכמו שאנו משקיעים מחשבה במה שאנו לובשים ולומדים, כך יש להשקיע מחשבה במה שאנו מכניסים לגופינו.

הרבה מטופלים מגיעים אלי לאחר שנים של כאבים ובעיות בריאות, לרב הם כבר שכחו איך מרגישים  כשמרגישים טוב. וכל פעם הם מופתעים מחדש כשפתאום לאחר תקופה קצרה של חודשיים שלושה הם מרגישים בריאים וחיוניים. להתייחס לגוף שלנו בכבוד ולהזין אותו כראוי זו המתנה הכי טובה שאנו יכולים לתת לעצמינו, זו סגולה לבריאות, אושר וחיים מלאים ועשירים.

 

ליצירת קשר

עדי גולדנברג - ריפוי טבעי

נטורופתית N.D

054-4560035

adi.naturemed@gmail.com